Çamaşır Makineleriniz için Yararlı Bilgiler

Çamaşır Makineleriniz için Yararlı Bilgiler

Çamaşır Makineleriniz için Yararlı Bilgiler

Çamaşır makinesi tamiri çok ciddi bir görev olarak gözükebilir. Özellikle çamaşır makineleri günlük hayatımız da çok önemli olduğundan dolayı. O çamaşırları fırçaladığımız köpüklediğimiz duruladığımız günler geride kaldı. Bütün bu işler artık tek bir çamaşır makinesi ile halledilebiliyor. Bu sebeple çamaşır makinesinin çalışmadığı tek gün bütün planlarımızın ters gideceği gündür.

Bazen çamaşır makinenizin düzgün su doldurmama problemi ile karşılaşabilirsiniz. Panik yapmadan önce Şenol Teknik Servis’i arayın ya da bir kısım çamaşırlarınızı eliniz ile yıkamayı düşünün. İşte size birkaç makine tamir hilesi.

 

Çamaşır Makinesi Tamiri Gerekli mi Diye Kontrol Edin

Makinenin kapağı düzgün şekilde kapalı mı? Tamir gerekli olmayabilir! Endişelenmeden önce, kapağın düzgünce kapalı olduğundan emin olun, bazı makineler kapak tam kapalı olmadığı zaman su doldurmada sıkıntı yaşar.

Sıcak ve soğuk su vanalarını kontrol edin: Makinenin arkasında ki ana vanaları kontrol edin. Sıcak ve soğuk olmak üzere iki vana vardır. Yeni makine aldıysanız ya da makinenin yerini değiştirdiyseniz, kurulumda vanaları tam açmayı unutmuş olabilirsiniz. Ayrıca, bazı makineler sadece bir vana açılı olduğunda çalışmaz. Sadece küçük bir kontrol sizi makine tamirinden kurtarabilir!

 

Çamaşır Makinesini tamir etme konusunda fikirler

  •          Makinenin vanalarını temizleyin: Ana vananın açık olduğundan emin olduktan sonra, su kaynağını engelleyen bir şey olup olmadığını kontrol edin. Eğer vanada birikinti kaldıysa suyu engelleyebilir. Makineni fişini çekin, yerinden çıkarın ve ana vanaya bağlı hortumu yerinden sökün. Eğer ana vanada birikinti olduğunu fark ederseniz, hemen müdahale etmeniz akıllıca olur yoksa evinizi su basabilir!
  •          Hortumları temizleyin: Çamaşır makinesi tamiri iyi bir temizlik kadar kolay olabilir! Hortumları çıkarın. Çıkardığınız gibi altına bir kova koyun. Eğer içinde birikinti görürseniz bir diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz.
  •           Makinenin filtresini temizleyin: Eğer filtre kıyafet iplikleriyle tıkandıysa makinenizde problemlere yol açabilir. Makineyi kapatın ve fişini çekin. Bütün hortumları çıkarın. Şimdi giriş vanasının olduğu kısımda sıkışmış kirleri görebilirsiniz. Onu temizleyin! Hortumları bağlayın ve makinesi tekrar çalıştırın.
  •          Kabloları kontrol edin: Bazen bir kablo yerinden gevşemiş ya da kopmuş olabilir be makine düzgün çalışmaz. Hiçbir kablonun sıkıntılı olmadığından emin olun. Bazı sıkıntıları kendiniz düzeltebilirsiniz, ama yapamazsanız Şenol Teknik Servis’i arayın. Ayrıca gelen teknisyen makinede ki problemi daha kolay anlayabilir ve ona göre tamir yapabilir.

Eğer bu hileler sizin çözümüz olmadıysa, Şenol Teknik Servis’i aramanın zamanı gelmiştir.